Едукација за учениците основци како да се заштитат од ковид-19

Едукацијата ја врши волонтер од ОО на Црвен крст Велес

Осумнаесет нови случаи со ковид-19 во велешко, 14 оздравени

Активни се 261 случај а во Болница се згрижени 29 пациенти

Со првиот снег годинава и 19 скршеници кај велешани

Снегот создаде и здравствени проблеми

Повторно во велешко повеќе оздравени отколку ново заразени со ковид-19

Активни се 257 случаи , во велешка Болница се хоспитализирани 31 пациент

Десет оздравени, двајца ново заразени и еден починат пациент од последици на ковид-19 во велешко

Активни се 262 случаи, во велешка Болница хоспитализирани се 33 пациенти

Во пораст бројот на активни случаи со корона вирус во велешко

Денес, сабота, 26 нови случаи со ковид-19 и шест оздравени пациенти во велешко

Расте бројот на пациенти згрижени во велешка Болница поради ковид-19

Нови десет случаи на ковид-19, оздравени се четворица, активни има 250 случаи. на Инфективно одделение има пациенти од Велес, Свети Николе, Лозово и Градско

Нови 18 случаи од велешко позитивни на ковид-19 и девет оздравени

Активни се 244 случаи, во велешка Болница се хоспитализирани 38 пациенти

Се вакцинираа од ковид-19, дел од вработените во Хигиенски

Вакцина примија вработените од лабораторија и од епидемиолошката служба

Регистрирани нови 24 случаи на ковид-19 позитивни во велешко, шестмина оздравени и еден починат

Активни се 235 случаи, во велешка Болница се хоспитализирани се 36 пациенти

Се вакцинираат вработените на Итната служба од Здравен дом

Пријавени се 20 здравствени работници за вакцинација за заштита од ковид-19

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »