Излета автомобил кај патарина, во кој било тричлено семејство од Битола

Порати тежината на повредите, возачот 64 годишен битолчанец е префрлен на КАРИЛ во Скопје

Условна затворска казна за велешанецот кој во семејниот двор, организираше свадба, во мај месец кога поради корона вирусот беа забранети

Казната од три месеци затвор ќе се изврши ако во период од една година, по правосилноста, обвинетиот стори ново кривично дело

Двајца велешани, пензионери измамени за 6,5 илјади евра

Оштетените поверувале дека нивните деца сториле сообраќајка и ако платат нема да одговараат

Делчевската полиција поднела кривична за велешанец кој нападнал полицаец и цариник на граница

Настанот се случил на 27 јули годинава, на граничен премин Делчево

За три дена 92 лица на јавна површина, во Велес, не носеле заштитна маска

Во истиот период во Кавадрци биле казнети 45 а во Неготино 30 лица. Најмногу во средата во трите града вкупно, 70 лица

И пешаците не ги почитуваат сообраќајните правила, не минуваат на пешачки

Против лицата кои ги почитувале сообраќајните знаци и правила ке бидат поднесени соодветни пријави

Двегодишно дете се удавило во канал за наводнување кај Градско

Родителите на детето, кои биле од населба Шуто Оризари, престојувале во Долно Чичево, заради берба на грозје

Моторист удрил во куче, се здобил со скршеница на потколеница

Настанот се случил на улица Академик Пенчо Давчев, близу базата на ЈП Македонија пат

Велешки угостител за Голема Богородица организирал свадбена веселба

Државниот пазарен инспекторат против „Ве ве Тивес“ ќе поднесе кривична пријава. Oсвен во Велес веселби викендот имало и во ресторани во Берово, Крива Паланка и Струга

За пет дена во велешко казнети 87 лица оти не носеле заштитна маска

Во истиот период во Кавадарци казнети се 54 а во Неготино 28 граѓани

Изгоре котларата на млекарницата Милком, но производите и натаму ќе бидат на пазарот

Производните погони не биле зафатени

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »