ОЈО Велес бара парични казни за седумина велешани, оти не го почитувале полицискиот час

За носење на лична заштита казнети се 47 лица во Велес. Во изолација во велешко има 85 лица

Во изолација во велешко стотина лица, полицијата тврди дека сите ги почитуваат решенијата и седат дома

Вчера во Велес констатирани 34 прекршока оти граѓани не носеле заштитни маски

Уште еден моторист со тешки повреди, откако паднал на железнички премин

Поради специфичнаа повреда, мотористот препратен на Клинички во Скопје

30 нови лица во изолација во велешко

Расте бројот на лица во изолација во велешко, порасна до 97. Од петокот до понеделникот полицијата констатирале дека 94 лица не носат заштитни маски

Викендов 20 нови лица од велешко во изолација

Вкупно 62 лица од велешко во изолација, 11 во самоизолација

Повторно тешко повреден моторист

Н.П. (27 год) настрадал во сообраќајка со тико

Седум и пол години затвор за жител на село Кочилари, за разбојништво извршено во Струга и одземени 8,8 милиони денари

Второобвинетиот жител на Бузалково бил во бегство и е уапсен во Германија, се наоѓа во екстрадиционен притвор и се очекува да биде испорачан на македонските правосудни органи

Пожар во Богомила, изгоре плевна и 400 кг сено

Со ангажираност на мештаните и пожарникарите спечено е огнот да се прошири кон соседните куќи

Почина велешанец, заразен со ковид-19

Ова е десетта жртва на корона вирусот

За два месеци полицијата во велешко поднела 111 кривични пријави за непочитување на полициски час

Жителите на поширокиот велешки регион заедно со кумановци биле најдисциплинирани во државата. За 28 дена од мај, во велешко полицијата поднела 102 прекршочни пријави за не носење заштитна маска

Полицискиот час укинат, полицијата поднесува кривични за тие што не го почитувале

Седум кривични за жителите на селата Каратманово и Дорфулија. ОЈО Велес побара од Основен суд Велес глоби за четири лица

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »