Сообраќајка пред Судот, повреден моторист

Поради увид, сообраќајот се одвиваше преку тротоарот пред Хотел Интернационал

Такси возач загина по удар во камион во Велес

Сообраќајката се случила пред бензинската на Црна Река,автомобилот директно удрил во камион

И диспечерот виновен за железничката несреќа кај Рајко

Обвиентиот со машиновозачот заеднички спогодбено да ја платат штетата од 5,3 милиони денари. Комисијата на МЖ Транспоpт и Инфраструктура не пронашла вина кај диспечерот

Велешанец пушта фалсификувани евра во промет, полицијата му пушта кривични

Б.П. ( 22 год) јаде, пие и се облекува со фалсификувани банкноти од 100 евра. Плаќа во Сарамзалино, Неготино...

Две сообраќајки, настрадаа деца пешаци

Едната во Велес, втората во Бузалково. Децата се повредени но надвор од животна опасност и згрижени во Болница

Спасен давеник, кој скокнал во Вардар па барал помош

Го спасиле тројца велешани, меѓу нив и градоначалникот

Го начекал крадецот дома, како ограбува но му избегал

Во друг случај, велешанец во продавница во Сарамзалино плаќал со фалсификувани 100 евра

Заев -во Македонија има спорни 200 до 240 илјади гласачи

Теренски тие можат да се проверат за 9 дена. Лидерот на СДСМ во посета на Велес

ВМРО-ДПМНЕ - Заев не е пожелен во Велес

Зоран Заев не е пожелен поради сите лаги и нереализирани ветувања на СДСМ

Богомилчанец останал и без пари и без кола во Струга

Двајца разбојници го нападнале со пиштол

Марифет на измамник -ги продал автомобилите, па ги позајмил за да ги препродаде на втор купувач

Условна затворска казна за Миле Анастасов како и обврска да врати 7,5 илјади евра

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »