Велешките извидници победници во Скопје

Извидниците од велешкиот одред земаа учество на извидничките средби “Младите за својот град 2010“ кои изминатиот викенд се одржаа во Скопје

Кривична за бизнисмен за измама

СВР Велес поднесе кривична пријава против лицето Т.Б. (45) од Велес, поради основано сомнение дека сторил две кривични дела „Фалсификување исправа“ и „Измама“ со што се стекнал со противправна имотна корист во висина од околу 106 000 денари

Случајот убиството во Ореше, кој е крив?

Петчлениот кривичен совет од Основниот суд во Велес најави дека пресудата ќе ја соопшти в среда. Претходно браќата беа осудени на по 12 години затвор, но Апелација го врати делото на повторно судење.

Нова средношколска тепачка, жртвата по втор пат добила ќотек

Нова тепачка на средношколец во Велес а жртвата по втор пат за две седмици добила ќотек. Тепачите откриени, причина одмазда. Како да заврши овој маѓепсан круг на насилство меѓу младите?

Пролет во есен

Во средата во Велес беа измерени 24 стенени, највисоки за овој период од годината

Кој ги краде пластичните канти за ѓубре?

Велешките канти за смет во централното градско подрачје како превентива од кражба се под клуч

Фатени тројца од шестмината избегани затвореници од велешкиот затвор

Тројцата од шестмина затвореници бегалци од велешкиот затвор се фатени во Охрид додека шетале низ центарот на градот.

Добитници на највисоките општински признанија се:

Познати се добитниците на општинските признанија 9-ти Ноември. Признанија добија 12 поединци и институции, за нивната работа за афирмација на Велес

Тројца загинати во сообраќајка кај Градско

Три лица од Македонски брод загинаа во сообраќајна несреќа која се случи во четвртокот наутро во 06,15час. на регионалниот пат Градско - Прилеп, во близина на село Фариш, кавадаречко.

Ново групно бегство од велешкиот затвор

Ново групно бегство од велешкиот затвор, на тројца затвореници кои избегале во средата вечер

Откриени тепачите на средношколците од Хемиска

Откриени се тепачите кои пред неколку дена во дворот на хемиското училиште во Велес, физички нападнаа група средношколци, двајца завршија во болница а шестмина се здобија со телесни повреди.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »