Богданчанец осомничен за убиство во обид, откако се опиле со пријателот

Од полицискиот билтен викендов: син нападнал татко, рибари натепале рибочувар, крадец нападнал полицаец, богданчанец кај Отовица уапсен откако превезувал 45 мигранти, пожар во Чашка

Дванаесет автобуси и комбиња кои превезуваат патници, биле неисправни

Ваква контрола имало и во Струмица каде имало констатирано четири прекршока, во Штип девет, во Тетово 16, во Гостивар 21

Во автомобил на двајца странци, албански државјани, откриени 45 кг марихуана

Таткото и синот А.М. (44) и А.М.(18 г), на барање на обвинителството, во велешки суд добија притвор

Саботата ноќта 12 возачи во Велес возеле под дејство на алкохол

Исти вакви акции имало и во Скопје, Битола, Штип и Струмица. Во Велес откриени најмалку возачи кои управувале возило под дејство на лакохол

Деветмина мотористи во Велес казнети

Уште една сообраќајна контрола по велешките улици

Три години затвор за возачот кој излета со автобус со туристи кај Велес

Возачот Николовски го призна делото. Во сообраќајката починаа двајца патници, 13 беа тешко повредени а 12 имаа телесни повреди

На екс претседавачот на Советот Колев му се слошило, не дојде на судењето

Екс градоначалникот на Велес Чадиев и тогашниот претседавач Колев се обвинети за злоупотреба на службена положба

Продолжуваат сообраќајните контроли на полицијата

Полицијата промовира свои активности, но без доволно детали за целосна информација

Брат го претепал брата си во Оризари, велешанец прегазил пешак во Скопје

Од полицискиот билтен изминатиот викенд

Пелети сончоглед се запалија во силос на Маслодајна, велешани уплашени по здравјето

Мерните инструменти на Министерството за животна средина, за овие три дена не покажуваат високи вредности на чад и сулфурдвеоксид во Велес

Саботата ноќта седумина возачи во Велес возеле под дејство на алкохол

Со вишок на алкохол во крвта, се седнува зад воланот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »