Регистрирани три физички напади, викендов во Велес

Два од инцидентите се случиле на ул. Петре Прличко

Сообраќајка кај Петрова чешма

Двајца повредени се задржани на лекување во велешка Болница

Осум години затвор за стрелечкиот тренер Пешиќ, за обљуба на 13 годишна ученичка

Пресудата која беше изречена во Основен суд Велес, ја слушна и обвинетиот и мајката на оштетеното девојче

Осум месеци затвор за сообраќајката за Нова година лани

Обвинетиот Тоше Темелковски ја призна вината а критичната вечер управувал со 1,3 промили алкохол во крвта и со поголема брзина од дозволената

Тринаесет години затвор за Тони Манџа за разбојништво во казино во Гевгелија

Со закана од пушка кон вработените, одзел 207 илјади денари

Обвинетата мајка за смртта на трите деца кои изгореа во пожар, се породи и судскиот процес одложен

Марија Давчевска и нејзиниот партнер Никола Антониевски се обвинети за ,,запуштање и малтретирање на деца,,

Верижен судир близу Градско, учествувало и возило на Итната помош

Две од лицата се задржани на лекување во велешката болница

Изгоре возило на автопат, близу Стоби

Возилото било сопственост на бугарски државјанин

Десет години затвор за сообраќајката кај крстосницата за Мамутчево, во која три лица загинаа

Обвинетиот Петре Ѓорев имал 1,3 промили алкохол во крвта

Седуммина пешаци не минеле на пешачки

Вчера во Тетово биле констатирани 36 прекршоци, Гостивар пет, Струмица шест, Скопје 20, два во Штип, четири во Кочани, два во Пробиштип, пет во Виница, четири во Делчево и три во Берово

Саботата навечер, седуммина возачи возеле под дејство на алкохол

Во Скопје биле откриени дури 132 возачи под дејство на алкохол, осум во Гевгелија, седум во Радовиш, осум во Куманово и по два во Кавадарци и Неготино

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »