Одбиено барањето на адвокатите во случајот убиството во Орешe

Останува предметот да го работат судијките Милева и Гајдова

Повлечена кривичната против бизнисменот Тепев

Дали велешкиот бизнисмен, сопственикот на пропаднатите Транс Велес и Тедико, кој ја напушти земјава поради сериозни обвиненија, кои потоа ги повлекоа ќе се врати во Велес

Лажен инспектор на УЈП во контрола во велешките продавници

Извесно една сопственичка опљачкал, а посетил повеќе дуќани

Албанка и Грк добија 7,5 години затвор за дистрибуција на дрога

Во ист ден во Основниот суд во Велес, експресно заврши судењето и им беа изречени заворски казни. Тие беа осудени за пренос на 2 кг хероин и 18 кг марихуана

Легализирани салата Бели мугри и Ликовниот салон

Тие од изградбата биле дивоградби. Локалната власт планира да ги санира оштетувањата

Жител на Горно Врановци нелегално сечел шума, ја оштетил државата за 5 милиони денари

Исекол 700 метри куби дрва нелегално за што Џ.Ј. доби три кривични пријави

Како ќе се решава проблемот со дивоградбите на Бабуна?

За општинската власт најважно е да се сопре процесот на нови градби а потоа ќе се работи етапно

Започна собирањето потписи за кандидат за претседател и увид во избирачкиот список

Три листи за кандидат за претседател. Граѓаните можат да извршат увид и во Градско и Чашка, во зградите на локалната власт

Тројцата сопственици на гаражи кои ги претворија во деловен објект со условна затворска казна

Трите лица се осудени за ,,бесправно градење,,

Четвртото судењето за убиството во Ореше не започна

Бранителите бараат изземање на судијките, обвинителството тврди ова е одолговлекување на постапката

12 февруари Свети трисветители

Три столбови на христијанската црква, светите Василиј Велики, Григориј Богослов и Јован Златоуст

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »