Велешанец уапсен како превезува 40 мигранти

З.Б. (39 год) бил откриен на патот Штип- Радовиш

Моторист паднал додека управувал мопед и се здобил со скршеници

А.К.(67 год) возел по главната градска улица 8-ми септември

Апелација потврди 10 години затвор за возачот Ѓорев кој усмрти три лица во сообраќајка кај крстосницата за Мамутчево

Отфрлени се жалбите на обвинителството и на обвинетиот

Неготинецот кој изврши разбојништво во казино седнува на обвинителна клупа

ОЈО Велес против П.Ц. поднел обвинителен акт и нему ќе му се суди во Основен суд Велес

Велешанец бегајќи од куче скокнал во провалија и тешко се повредил

Поради специфичноста на повредата А.Ј. е префрлен на Клинички во Скопје

Познат идентитетот на повредените од понеделничката сообраќајка, но и на возачот на автомобилот

Двајца од повредените поради тежината на повредите пренесени на Клинички во Скопје

Еден починат и четворица повредени откако воз кај Ногаевци, удри во возило кое носело пациенти на дијализа

Македонски железници соопштија дека и светлосната и звучната сигнализација на преминот во моментот на несреќата работела

Сватови го натепале поранешниот зет

Викендов физички пресметки во Велес и Горно Оризари

Велешанец излетал со автомобил во провалија, пред влезот во Велес

Б.М. (38 год) со автомобил хјундаи слетал од автопатот, пред тунелите кај Башино село и починал на лице место

Велешанец осуденик побегнал од затвор, фатен во село Банско

Т.Д. ( 24год) се води како бегалец од затвор Штип

Ограбена експозитурата на ТТК банка во Велес

Сторителот бил маскиран со заштитна маска против загаден воздух

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »