Велешанец загина во сообраќајка

Звонко Јованов со автомобилот излетал од мостот после Кула, во правец кон Скопје и паднал во бездна

Сопственик на кабелска, нелегално емитувал тв сигнал

Велешанецот незаконски реемитувал програма од повеќе телевизиски канали

Персонални промени во Велешкиот совет

Мемедов си оди, доаѓа Селмановиќ

Изгоре стан во Велес, опожарен мерцедес

И на минус десет огнот царува

Излетаа од автопат единаесет автомобили и завршија во ендек

Сообраќајка на лизгавиот автопат кај клучката за Штип, со единаесет автомобили, повредени нема

Велешанец организирал нелегално комар

Упрвителот на ТП Роџер во помошна просторија имал два нелегални апарти каде организрал комар

Тепачки, ќотек

Во два дена две тепачки, за пари и за девојка

7-ми декември Св. великомаченица Екатерина

Именден празнуваат: Катерина, Ката, Катица...

Кавадарчани копале песок на Вардар, иако им завршил договорот

Кривична пријава против Р.М. (59) од Кавадарци и ДГТПУ “Н и П Проект” ДООЕЛ Кавадарци , за кривично дело „незаконска експлоатација на минерални суровини“.

Велешанец увезол БМВ 520 Д со лажни документи

Поради ова царината му поднесе кривична пријава за царинење возило со лажни фактури

Полицијата смета дека фати велешанец крупна ѕверка во нарко бизнисот

Еве зошто два дена во Велес имаше силни полициски сили. МВР го сомничи Костадин Г. дека организирал транспрот на дрога кон Запад.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221

АНКЕТА »

Дали честите акциски контроли на сообраќајната полиција, изминатите два месеци, воведоа ред во однесувањето на возачите и пешаците?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »