Отфрлена иницијативата за разгледување на уставноста на случајот Хотел Горно Врановци

По оваа одлука на Уставниот суд, од општина Чашка сметаат дека хотелот може да се отуѓува

Вработен во ЕВН загина од струен удар

Велешанецот починал додека работел на трафостаницата кај Ветекс

Советниците од власта го добија спорот против општината

И советнците од власта го добија судскиот спор против општината, откако опозицијата претходно тужеше и доби. Парите се за одржана а неисплатена седница во 2008-тата.

Во Градско откриено поголемо количество на марихуана

Запленети се 43 стебла „канабис сатива“ , 1,5 кг сува растителна материја пакувана во 12 најлонски кеси, две хартиени паковања за продажба и една јутена вреќа

Изгореа старите конци на Манастирот во Согле, спасени црквата и новите конаци

Изгореа до темел 500 метри квадратни згради

Гужви на заборавените, за нови биометриски возачки

Управните служби поради гужвите ги засилиле капацитетите, па има нови термини за издавање биометриски возачки кои се поместени за порано

Леш на дрво, покрај Тополка

Ќе се истражува идентитетот и причината за смрт на пронајденото тело

Свети маченички Вера, Нада и Љубов и мајката Софија 30 септември

Именден празнуваат: Софија, Софка, Вера, Верица, Нада, Надежда, Натка, Љубе, Љупчо, Љубен, Љубомир, Љубосав, Људмил, Љуба.

Полицијата осомничи петмина велешани дека го подметнале пожарот на ридот Гроот

Огнот зафати 300 хектари површина, најмногу сува трева, но и лозја, овошни дрвја и помошни ѕидани простории

По девет години затвор на таткото и синот Нацеви за грабнувањето на Опашот

Родителите на Стојанов нездоволни од изречената казна, обвинетите се жалеа полицијата ништо не презела додека Опашот ги малтретирал со месеци

Убиецот од Биг фиш на слобода!?

Денковски кој беше осуден на доживотен затвор, за еден месец ќе биде пуштен од притвор, оти медицинското вештачење за него побарано во април утше не е извршено а завршува периодот од две години тој да биде во притвор. Тој ги уби велешаните`Ркулот и Андреев

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204

АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »