Бошковски – да кажеме збогум на Југо Македонија и југо вмровците

Погубната економска политика на ВМРО-ДПМНЕ во Велес ги затвори Киро Ќучук и Жито Вардар – смета генерал Стојанче Ангелов

Кој и зошто го натепа момчето неделата ноќта

Настанот се случил во партиска просторија, полицијата го бара тепачот

Зошто е прераспределена мајката на кандидот за пратеник на ЛП

Марковски кандидат на ЛП за пратеник реагира за прераспределбата на неговата мајка во велешка Болница

Вработена во министерство за култура ќе седне на обвинителна клупа за измама

Велешанката Д.Н.К. измамила татко и ќерка, дека синот ќе го примат за полицаец им ги земала парите ама не завршила работа

Груевски од Велес – победуваме, народот е со нас

На 11 декември време е да се стави крај на кризата, време е Македонија да се ослободи, од хаосот кој опозицијата го донесе, побара Груевски

Заев од Велес – Победуваме, режимот ќе падне

Работникот над се, порача Заев од митингот на коалицијата предводена од СДСМ

За крумчарење на 33 мигратни во камион една година затвор

Метин Муса од Сливник е осуден во Основен суд Скопје 1

Либералната партија се претстави пред велешани

Намалување на Буџетот, намалување на администрацијата. Концепт како 30 илјади семејства да излезат од борчевите

Коалицијата за промени и правда пред велешани со својата изборна програма

Слоган на коалицијата е ,,Не плашете се режимот ќе падне,,. Помала администрација, помал парламент, помалку Агенции и регулатрони тела

Кои се велешани се на листите за пратеници во ИЕ 3

Ги има 53,најмногу на листите на ДИУ и ДПА

Во сообраќајка близу Велес почина скопјанец

Камион удрил во пик ап, едно лице префрлено на трауматологија во Скопје

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »