Молебен за успешна училишна година

Молебен на свештениците од Повардарската Епархија за учениците и студентите да имаат добар усепх и да бидат радост на своите родители

Сите велешани министри, помошници, заменици за 21 година

Кој се даде придонес во изградбата на Македонија со учество во Владата за изминатите години? Списокот за жал е краток. .

Гори ридот Гроот, чад го обви Велес

Од густиот чад, велешани дишат со потешкотии. Во опасност од огнот се и викендичките во блиското поле

Сообраќајка кај Градско, двајца моторџии повредени

Жената во тешка состојба е на Клинички во Скопје, моторџијата пуштен на домашно лекување

Крвава тепачка за дрва во Бузалково

Нападнатите заплашувани со истрели од пиштол и со скршни раце завршиле во болница

Осветени темелитe на црквата Св. Илија во Челошово

Црквата ќе се простира на стотина метри квадратни и ќе служи за потребите на населбата која брои 250 жители, но и околните Дурутовец и Трпезица

Кој се кандидатите да бидат втор државен правобранител за подрачјето на Повардарието

На конкурсот се пријавија четири кандидати, кои два месеци ја чекаат одлуката. И во ЈВП Лисиче нема в.д директор

Тепачка за Св. Богородица во Ореше

Петмина гости на селската слава, заминале претепани од мала група од домаќините, заради кршење пивски шишиња

Не, не се украдени, туку отстранети

Мирчев и Страчковски заминаа , доаѓа Ататурк

Празник на Mајката на животот, Успение на Пресвета Богородица Голема Богодорица

Успение значи заспивање, вознесувањето на Богородица во небесните живеалишта. Се слави нејзиното заспивање, бидејќи таа не поминал низ смртта. Богородица е земена на небото во Христовите прегратки и станува прв и најголем застапник на луѓето пред Бога.

Позната унгарска актерка направила сообраќајка кај Велес, за што доби казна од 200 евра

Доротеа Удварош (58 год)удирла во друг автомобил, при што повредила двајца скопјани

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »