Обвинителството бара 800 евра казна за лицето кое наместо во изолација било надвор од својот дом

Изминатата седмица полицијата изрекла 70 парични казни, за не носење заштитна маска во Велес, 29 во Кавадарци и 36 Неготино

Близу Демир Капија во камион пронајдени 103 мигранти

Возачот уапсен, мигрантите во прифатен центар во Гевгелија

Опожарен автомобил „матиз“ во дворот на Болница

Пожарникарите спречиле голема опасност по околината, оти возилото било со боца плин

Велешанка се жалела дека е сексуално злоупотребена

Велешката полиција го истражува случајот од пред еден месец

Кривична за велешанец кој организирал свадба дома, во време на ковид-19

Пријавениот и покрај прописите донесени со Одлука на Владата, организирал свадба во дворот од куќата, каде биле присутни повеќе лица

Изминатите три дена во велешко казнети се 63 лица оти не носеле заштитна маска

Во истиот период во Кавадарци казнети се 13 а во Неготино девет лица

Велешанец со автомобил во Скопје удрил пешак

А.Б. (23 год) со опел астра удрил во пешакот Б.М. (36 год)

За седум дена во Велес казнети 156 лица, оти нe носеле заштитна маска

Најмногу казни биле изречени во понеделникот на 3-ти август -35 а најмалку на 2-ри август-недела само 14

Жител на Бузалково учесник во сообраќајка кај Дебарца

Со тешки повреди се здобил вториот учесник во сообраќајката

Две сообраќајки во велешко продолжениот празничен викенд

Две лица се повредени, едно потешко и пренесено во Скопје

Две лица oд Бузалково и еден велешанец уапсени оти превезуваат мигранти

О.Д.(46) и С.М.(37) превезувале 11 мигранти а Д.Х. (25 год) 50 мигранти

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »