Двајца велешани нападнале полицаец

Втор случај за десет дена, како во Велес физички е нападнат полицаец на работна задача

Осум месеци затвор за семејно насилство

Bо алкохолизирана состојба, првиот обид со нож а во вториот обид со секира и се заканувал на сопругата по нејзиниот живот

Пекара ограбена, со закана од нож

Сторителот одзел 500 денари

Никако да започне петтото судење за убиството во Ореше

Од затворот од Идризово не можат да го донесат обвинетиот Ѓоре Петровски, оти немале слободно возило

Азиза и Цековски со по уште еден мандат

Старо нови именувања во Општинскиот Центар за социјални работи и во ЈКП Дервен

Изборите распишани, партиите на терен

Тодоров: кризата мора да заврши со изборите. Заев: да ги вратиме младите и парите назад

Пронајден давеник на езеро Младост

Го пронашол рибар, близу браната

Двајца мотористи нападнале полицајка среде град

Откако полициската службеничка им побарала документи, лицата почнале да ја навредуваат, ја влечеле за униформата и ја удирале

Ни мртвите не се безбедни

Сообраќајка на автомобил коj превезувал починат, со друг автомобил. Еден патник тешко повреден

Обвинетите за разбојништвото се мислат дали да го признаат делото целосно или не

Делумното признание на обвинетите за вооружениот грабеж на автомобил со пари од Стопанска Банка АД Скопје го одложи судскиот процес, кој започна во Основен суд Велес

Сообраќаен карамбол кај Отовица

Во верижен судир кај Велес, шестмина повредени пет автомобили оштетени

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »