Валентина Костенова в.д директор во Агенцијата за вработување

Таа останува на оваа функција до изборот на нов директор

Влезната врата од Судот полеана со киселина и фекалии

Инцидентот го предизвикала Марија Папазова, незадоволна од судските пресуди. За претходниот вакoв инцидент доби една година затвор, за овој следи прекршочна за повреда на Законот за јавна чистота

Велешанец почина во сообраќајка кај Виничани

Семејството Стојанови повредено во сообраќајка. Едно лице почина две лица и со возачот се тешко повредени

Десет години затвор оти жива ја запали сопругата

Во велешкиот суд осуден гевгеличанец оти жива ја запалил сопругата

Уапсен велешанец кој шверцувал 12 Авганистанци

С.Д. заработи кривична пријава и месец дена притвор

Тројца велешани уапсени во ,,отпад,,

Криминална група “бизнисмени“ затаиле данок во вкупен износ од 75 милиони денари, Сите завршија во притвор

Осветен параклисот Св. Серафим Саровски

Се наоѓа во митрополитската резиденција на Повардарската Епархија

Две години затвор за директорот на велешкиот музеј

Монетите биле тетрадрахми од времето на Александар Македонски, изработени во вавилонските ковници. Дел од збирката која се подготвувала за изложба. Костов изрази жалење за стореното дело

Да ја вратиме средната класа, претставена и пред велешани

Шеќеринска, власта ја фаќа паника од нашата програма. Заменикот претседател на СДСМ пред велешани ја промовираше програмата на партијата

Опожарено училиштето во Отовица

Со брза интервенција на пожарникарите спасен е новиот објект. Учениците од понеделник на настава во старата зграда

Со легнати полицајци ќе се решаваат сообраќајките на пешачки

И кај општинските власти се запали црвеното ламбиче по серијата на сообраќајки, каде граѓаните страдаа на пешачки премин

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225

АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »