По 5,5 часови шоферот на камионот изваден од кабината

Пожарникарите со раце го ваделе телото на Унгарецот

Унгарец слета со камионот во провалија од 20 метри

Телото сеуште во кабината, неизвесно кога ќе биде кренат камионот

Нови кривични пријави за работењето на Велеспром

Полицијата сомничи повеќе лица дека акционерите на “Велеспром“ ги оштетиле за 17.6 милиони денари

Кавадарчанец доби 12 години затвор за убиство на станарката

Обвинителството делото го оквалификува како грозоморно и свирепо

Летото започнува недела во 18,38

Недела е најдолгиот ден во годината, во Велес ќе трае 15 часа и 13 минути. Летото ќе трае 93 дена.. На јужната полутопка започнува зимата...

Илегално превезувал мигранти, излетал од патот 14 повредени

Мигрантите биле превезувани за 1,5 илјади евра од човек. Утрово откриен уште еден обид, во мерцедес превезувани 9 Сиријци

Најкратки војни во историјата

Дали сте знаеле дека најкратката војна во историјата траела само 38 минути?

По 5,3 години затвор за убиство во обид во Горно Јаболчиште

Обвинетите го негираат делото. Пресудата не е правосилна

Вардар пак како поток

Во мај нивото далеку од просекот

Сопругата починала откако го спасувала мажот од под трактор

Мажот преживеа, жената почина

Сообраќајка со починат на влезот во Сирково

Загина возачот Благој Давчев (22 год)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »