Фокус ќе помага во инфраструктурата во село Горно Јаболчиште

Фондација Фокус и општина Чашка потпишаа договор со амбасадата на Сојузна Република Германија за реализација на повеќе проекти во селото Горно Јаболчиште, вредна околу шест илјади евра.

19-ти роденден на АРМ

Институцијата на која граѓаните најмногу и веруваат,војската, го одбележа денот на нејзиното фомрирање

Отворен ден во касарната, по повод денот на Армијата

В среда од 10 до 12 часот покана за сите велешани да ја посетата касарната Алексо Демниевски Бауман, каде ќе можат да го видат тамошното наоружување

Велешанец загина во сообраќајка кон Охрид

Возач на камион загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи рано изутрина на магистралниот пат Охрид - Битола во близина на тунелите на превојот кон Буково.

Свети седум маченици Макавејски, Богородични поклади, 14 август

Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале поважните работи.

Делницата Велес - Лозово, црна точка на магистралата кон Штип

Не се преземан ништо за подобрување на овој дел од магистралата за Источна Македонија, додека бројот на жртвите се зголемува

Унгарецот кој учествувал во сурова ликвидација во Нови Сад, ослободен

Пресудата и аплаузот во салата, ја разгневија светската јавност

Со Грција владеат три „династии“

Во Грција на власт се сменуваат семејствата Папандреу и Караманлис. - Доминантна улога во конзервативната партија Нова демократија заземаат деца и роднини на премиерот Константинос Мицотакис.

Откриена трговија со органи во Романија

Во Романија и понатаму е можна илегална трговија со човечки органи и покрај фактот дека земјата во 2006 година трансплантациите ги регулираше според правилата на ЕУ и дека се работи за кривично дело за кое се оди во затвор, откри истрагата на новинар на дневникот „Адеварук“.

Играорците на Танец избегнаа несреќа

Играорците од НУ ,,Танец,, се спасија од смрт откако нивниот автобус заглавил на железнички премин во центарот во Велес. Полицијата го потврди инцидентот

Петровски на суд за нарачано убиство во септември

Клипот од депортацијата на Петровски, кој тврди дека е невин, во следната вест

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194

АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »