Иванов и Пендаровски во вториот круг за претседател

Резултатите од првиот круг во Велес и соседните општини. Втор круг се гласа на 27 април, заедно со вонредните парламентарни избори.

Кој е, како починал непознатиот, пронајден кај Штипска бензинска

Полиција молчи, приказната за смртта се шири

В недела се гласа за претседател на Република Македонија

Во ОИК Велес има добиено 46.548 гласачки ливчиња. В сабота гласаат 502 болни и 93 затвореници

Двајца велешани ги корнеле засадените рози и препродавале на пазар

Препродадени се 200 корења рози а оштетен е ЈКП Дервен за 300 евра

Разбојник нападнал велешанка и ја одзел ташната

Ја нападнал кога отштетената си одела дома, напаѓачот побегнал

Фатена група дрвокрадци кај Степанци

Одземени три автомобили, моторна пила, 10 кубици дрва. Групата броела четири лица од кои едното било барано со потерница за издржување казна затвор

Патнички воз повреди жена на станицата во Теово

На старицата која со дел од телото завршила под возот, отсечено и е десното стопало

Се преврте шлепер, возачот во Болница

Камионот кој бил товарен со песок, излетал од патот кај Железниот мост кај Стоби

Сообраќајка на влезот од Велес со двајца тешко повредени

Поради тежината на повредите и двете лица се пренесени во Скопје

Условна казна затвор за тројца арамии на 80 кг сирење

Тројца жители од Горно Јаболчиште лани во октомври од познаник украле шест канти сирење

Велешкиот суд лани работел ефикасно и ажурно

Ова е оценката која ја доби од Судскиот совет. Лани велешкиот суд постапувал по 17.608 предмети а решил 14.712

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »