Возејќи во рикверц прегазил пешак

Сообраќајката со смртни последици, се случила во близина на Градскиот пазар

Прикривање на силување на малолетник во поправен дом Велес

Настанот кој се случил на 19 мај, дел од вработените во затворот се обиделе да го прикријат

Легнал на коловоз и не сакал да стане

Велешанецот И.С. омаловажувал полицајци

Кај двајца велешани пронајднени 2 кг марихуана

Против С.Н и Ц.А поднесени кривични пријави

Автомобил излета од автопат, повредени три Србинки

Семејството кое е од Нови Сад се враќало од одмор од Грција

Косовецот го згрешил правецот па решил да се врати во спротивна насока на движење

Од Аеродром, наместо кон Урошевац се упатил кон Велес. Л.М. сторил кривично дело ,,тешки дела против безбедноста на луѓето,,

Фатена нова група дрвокрадци на планината Бабуна

Повторно Прилепчани ја оголуваат околината на Степанци

Понеделнички две сообраќајки во Велес

Во нив има шестмина повредено, само едно лице е задржано во Болница

Седуммина тешко повредени во директен судир на автопат Скопје Велес

Едниот автомобил со косовки регистраски таблички, возел во спротивна насока и удрил во мерцедес со велешки регистарски таблички

Пуштале во оптек лажни банкноти

Парите биле од по илјада денари и пушени на бензинска пумпа на Макпетрол

Условна казна затвор за кумановецот кој крадеше куршуми од магацин на АРМ

Од магацинот кај Отовица украл 6,3 илјади куршуми

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204

АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »