Кој се ги тепaше полицајците во Трговски на матурска забава

Осомничените младинци се пуштени на слобода но им се одземени пасошите. Некои од нив и со чаша и шише по глава го удиралe полицаецот

ОБСЕ против нацрт закон за медиуми

ОБСЕ целосно ја отфрла идејата законската одредба за регистрација на медиумите, печатени и електронски. Образложението е дека регистрацијата целосно може да ја загрози слободата на медиумите.

За граѓаните гратис табли за адресите

Општина Велес ги чести сограѓаните, наместо тие да си постават табли на домовите, тоа го прави локалната власт

Четворица матуранти натепале тројца полицајци

Втор инцидент за еден месец, полицајци натепани за време на вршење служба

Притвор за осомничените од ,,Ликвидација,,

Единствено поранешниот судија во Врховен добил домашен притвор. Сослушувањето завршило среда во четири наутро, започна во вторникот во 10 претпладне. Адвокатите на дел од притворените велат нема црвсти докази

Бузалков новиот финансов директор на ЈКП Дервен

Тој доаѓа од позицијата диреткор на Вардарски Плански регион

,,Ликвидација,, го стресе велешкиот суд

Осумина се уапсени за кривични дела кои ги извршиле во периодот 2008 -2009 година, во неколку кривични постапки кои се воделе во велешкиот суд

Уапсени петмина велешани поранешни и сегашни судии, обвинител, газда на кафана

Полицијата официјални информации најави за подоцна, вкупно се уапсени деветмина, четворица се скопјани. Меѓу нив не е како што објавија некои портали адвокатот Коста Нојков

Празните времени киосци грда слика на градот

Локалната власт најавува отстранување на овие напуштени објекти

Велешките гемии

Приказната за гемиите кои пловеле по Вардар, за пристаништата каде се товарала стока

Велес се чисти од хаварисани возила

Ако сопствениците сами не ги отстранат, ќе бидат однесени на трошок на газдите

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221

АНКЕТА »

Дали честите акциски контроли на сообраќајната полиција, изминатите два месеци, воведоа ред во однесувањето на возачите и пешаците?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »