10 јуни Ден на македонските воздухопловци

Денот беше одбележан со аеро митнг во Петровец, каде беа меѓу учесниците и двајцата велешки пилоти на служба во АРМ

Земјоделец лажнo пријавил за субвенции

Ја оштетил државата за 450 илјади денари

Шахтите асфалтирани, канализацијата по подрумите

Кога се асфалтирала улицата покриени се и шахтите. Сега за да се интервенира потребно е да се копа

Ни по осум години не е познато кој го уби Лазо Милошевски во Ореше

Неговите блиски реагираат што нивните изјави за заштитенито сведок Бреза или Златко Арсовски не биле земени во предвид при донесувањето на ослободителната пресуда

Нова кривична за директорот на Киро Куќук

Овој пат се товари и сопругата, за заедно сторена штета од 250 илјади евра

Тепачка во дворот на Хемиска, со ножеви и боксирачи, еден повреден

Во тепачката учествувале 12-тина лица, повеќето ученици

Условна казна затвор затоа што го застрела шарпланинецот на соседот

Кучето влегло во неговиот двор и тој го застрелал

Кој се ги тепaше полицајците во Трговски на матурска забава

Осомничените младинци се пуштени на слобода но им се одземени пасошите. Некои од нив и со чаша и шише по глава го удиралe полицаецот

ОБСЕ против нацрт закон за медиуми

ОБСЕ целосно ја отфрла идејата законската одредба за регистрација на медиумите, печатени и електронски. Образложението е дека регистрацијата целосно може да ја загрози слободата на медиумите.

За граѓаните гратис табли за адресите

Општина Велес ги чести сограѓаните, наместо тие да си постават табли на домовите, тоа го прави локалната власт

Четворица матуранти натепале тројца полицајци

Втор инцидент за еден месец, полицајци натепани за време на вршење служба

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »