Разбојник доби 5 години затвор

Велешанец затоа што нападнал сосетка со нож е осуден на пет години затвор

Свети апостол и евангелист Марко 8 мај

Светиот апостол и евангелист Марко е еден од четворицата евангелисти, автори на Новиот завет од Светото писмо.Се смета за заштитник на ѕидарите, адвокатите, писарите, стакларите, затворениците и заштитник на Египет и Венеција. Именден чествува Марко.

Велешки малолетен затвореник ограбил аптека во Штип

Додека бил на викенд ја ограбил аптеката за 1,5 илјади денари и ја натепал вработената

7-ми мај ден на Полицијата

Откривачката дејност во делот на криминалитетот, на СВР Велес во измината 2011 година изнесува 57% , наспроти европските полиции каде е 25%-30%

Бранот на ,,смени,, го зафати и Велес

Сите три имиња кои се на листата на промени се директори на училишта и на ЈП, се избор на градоначалникот Петров

Сточар паднал од карпа кај Тополка и починал

Полицијата спречи и обид да се пуштат во промет 15 илјади цигари на црно.

Свети великомаченик Георгиј Победоносец Ѓурѓовден 6 мај

Именден празнуваат: Ѓорѓија, Ѓуро, Ѓурѓа, Ѓоре, Ганка, Ганчо, Гинка и др.Празник на обновувањето на природата и на животот воопшто

Зошто во Македонија паѓа слободата на медиумите

Македонија е рангирана на 115. место во однос на слободата на печатот во светот, во друштво со Молдавија. Во земјава заедно со Унгарија и Украина се бележи најголем пад. Малку фали Македонија до година да биде во најлошата категоријата ,,неслободни,, медиумски земји

Велешанец им помогнал на двајца скопјани да го оштетат буџетот за 1,2 милиони евра.

Велешанецот врбувал стечајци, без имот кои станувале управители на фирми со загуби а по ликвидацијата доверителите и државата останеле без пари

Ракометот ги зближи Велес и Вараждин

Ова е чекор кон долго пријателство, сметаат градоначалниците на двата града. Пријателството започнато на СП во ракомет во Вараждин во 2009-тата се официијализира

Еден починат и двајца повредени во три сообраќајки

Црно сообраќајно претпладне на релацијата Градско - Велес

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »