Велешанец фатен со 1,1 кг марихуана

Полицијата го открила С.Б. (33 год) на наплатна рампа Сопот

Арачиновец на Штипска клучка откриен со мигранти во автомобилот

Во возилото ,,Опле омега,, превезувал десет мигранти

Од дом на велешанец украдени пиштоли, злато

Во домот на оштетениот Б.П.В е влезено насилно

Кривична за екс градоначалникот на Општина Чашка

Г.П. се сомничи дека одобрил времено вработување на 40 лица, кои воопшто не доаѓале на работа

Кај седумина шофери во Велес вчера констатирани прекршоци

Кај возачите контролирани во градот не биле користени свтела, немале возачка или им била мината, не биле врзани со безбедносен колан, зборувале на мобилен

Врховен суд ги укина пресудите за предметот ,,Ликвидација,, и го врати на ново судење

Предметот ,,Ликвидација,, која го стресе велешкиот суд а осуммина лица беа обвинети заради преземање на противзаконски дејствија за убиството во село Ореше, е вратен на почеток откако обвинетите ги отслужија казните

Пендаровски нов претседател на државата

На неделните избори излегоа да гласаат 46,7% лица. Каков е распоредот на гласовите во велешко

Излезеноста во Велес за претседателските избори до 17 ч. е 42,55 отсто, пет повеќе од пред две седмици

На ниво на Македонија излезноста беше 38,25%.Во Градско и Лозово е над 50%

Излезеноста во Велес за претседателските избори до 15 ч. е 35,4 отсто, три отсто повеќе од пред две седмици

Во Лозово е дури 45 отсто. На ниво на држава излезноста е 30,15% отсто. Колку е излезеноста во Градско и Чашка.

Излезноста во Велес за претседателските избори во 13ч. е 25,3 отсто, за три отсто повеќе од пред две седмици

Повисок одѕив и на ниво на држава, во 13ч, гласале 20,52%. Колку гласачи излегле во Лозово, Градско и Чашка

Откриени двајца велешани како ловат риба на езеро Младост со мрежа

А.К. ( 57 год) и Д.И.(57 год) биле откриени на Велигден наутро

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »