Избран е новиот Општински Комитет на ВМРО- ДПМНЕ Велес

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ кој брои 36 членови а потпретседатели се Александар Бузалков и Кирил Лазов

Сообраќајка на ѓубриште, со четворица повредени

Во директен судар учествувале два автомобила марка ,,опел астра,,

Кај албански државјанин на преминот Богородица пронајдени 130 кг марихуана

Во велешкиот суд му е одреден притвор. На крајот од февруари кај Грк беа пронајдени 310 кг марихуана

Тројца малолетници од Велес, нападнале јапонски туристи, ги натепале и ги ограбиле

Им одзеле три илјади евра но им нанеле тешки телесни повреди на двајцата Јапонци. Претходно во Гостивар украле и автомобил

Десет години затвор за разбојништво на бензинската пумпа кај Дреново

На Димов му се судеше во отстуство оти не може да го пронајдат а сведокот тврдеше ,,ене го се шета низ Прилеп,,

Сообраќајка на клучката за Скопје

Двајцата повредени патници се битолчани, и се надвор од животна опасност

Скопјанец доби условна казна за сообраќајка со еден починат кај Кадрифаково

Бидејќи жртва била мајка на возачот, судот му изрече алтернативна казна затвор

Избран е новиот Извршен одбор на СДСМ за Велес

Новиот извршен одбор брои 17 лица а секретар е Златко Костов

Викендов две сообраќајки по патиштата во велешко

Автомобил излетал од автопат, судар на трактор и автомобил, две деца тешко повредени

Во населба Превалец куче скитник каснало минувач

За седум дена ова е втор случај на каснување од куче скитник

Три години за убиство во обид

Амедовски кој берел грозје, со нож го прободел контролорот. Тој пак на судењето молел сторителот да не оди во затвор

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »