Гевгеличанец излетал од автопат, префрлен на КАРИЛ во тешка состојба

Шеснаесет годишник нападнат од соседот во Горно Јаболчиште

Коцевски - смената на раководителот на Центарот за развој нa ВПР не беше политичка

Проектите ги подготвуваа општините, заради конкурсните услови аплицираме преку ВПР - објасни Коцевски во својство на претседател на Советот на развој на ВПР

Петмина обвинети велешани приговарале на пресудата на судот, за изречената глоба од 800 евра, за непочитување на полициски час

Во периодот од 21 април до 18-ти мај во Основен суд Велес изречени се 47 парични казни. Денес ОЈО Велес побара за нови десет лциа парични глоби, оти не го почитувале полицискито час

Нови 18 велешани во изолација, поради контакти со лица со ковид-19

Три лица во Велес ноќеска не ја почитувале забраната за движење во полициски час

Притвор за скопјанец кој поседувал нелегално пиштол

А.Б. бил уапсен од страна на полициски службеници, вторникот околу 17ч. на наплатна рампа Отовица

Нови две физички пресметки вчера во Велес

По целосно документирање на случаите ќе биде поднесена соодветна пријава

Во велешки суд од почетокот на мај изречени 32 глоби за непочитување на полициски час

На обвинетите им се изречени парични казни од по 800 евра. ОЈО Велес денес побара парични казни за нови пет лица кои не почитувале полициски час

Неделно, три тепачки во Велес

Полицијата ќе ги истражува физичките пресметки

Нови 12 лица во изолација во Велес викендов или вкупно 126

Велешката полиција само предупредува не казнува за не носење маски, не држење растојание

Седумгодишно девојче повредено во сообраќајка на Бабуна, велешанец учесник во сообраќајка кај Катланово

Два настана кои се случија вчера- недела, попладне

Нов смртен случај на велешанец позитивен на ковид-19

Ова е осми смртен случај на пациент од Велес со корона вирус

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »