290 осуденци од велешки суд барале амнестија

Позитивен одговор добиле 275 лица

Велјанов непресметлив, оди на задолжително лекување

Тој беше обвинет за едно убиство и четири убиства во обид, на членови од семејството Најдови

Сведочење како е пронајдено злоставуваното девојче во Велес

Босо и во безсознание, на улица Вера Цири Вири пронајдено од случајни минувачи

Малолетничката која беше сексуално користена, била жртва и на велешанец

18 годишно момче од Велес осомничено за полов напад врз дете. Девојчето лани на 13 ноември била примена на Детско одделение во бесознаниe

Обвинетиот екс градоначалник на Чашка вината ја префрла на комисијата

На Пановски му се суди оти според обвинението прибавил значителна имотна корист за Општина Чашка во вкупен износ од 4.058.566,00 денари, а на штета на ПС ”Солунска глава”- Велес

Родилката Анева сведочеше за породувањето, кога и почина бебето

Обвинети се гинеколозите д -р Гашев и д-р Тренчев, кои не се чувствуваат виновни

СДСМ со нов претседател за Велес

Дејан Арсовски е нов претседател на ОО на СДСМ за Велес

Двајца браќа, велешани, фатени како крадат коли, овој пат во Скопје

Лани истите лица биле фатени како крадат автомобили во Тетово. Колите ги краделе па ги препродавале за мала сума пари

Советниците од СДСМ со приемен ден за граѓаните

Советничката група на СДСМ со реакција на отсуството на колегите од опозицијата во работата на комисиите

Ослободителна пресуда за претседателот на Агро синдикат за сообраќајка во која почина совозачот

Сообраќајката се случи кај Лозово. Даневски не е виновен, пресуди Основен суд Свети Николе

Велешанец моли да му ја вратат украдената кобила

Бизарната кражба била извршена изминатиот викенд, од шталата на сопственикот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »