Инцидент во судницата, обвинетиот сакаше да се пресмета со оштетениот

На Орце Миленковски од Куманово му се суди за разбојништво и тешка кражба над Зоран Смоларски кој е судија во Основен суд Куманово

Една година затвор за дедото на Тамара, оти нелегално поседувал пиштол

Апелација Скопје ја преиначи условната затворска казна на Основен суд Скопје 1 за Љупчо Стојановски, во ефективна. Судењето за обидот за убиство над екс министерот за здравство Никола Тодоров привршува

Автомобил излета од пат на Долги рид, петмина повредени

Едно лице поради тежината на повредите е пренесен на клиники во Скопје, но е вон животна опасност

Сообраќаен викенд, петмина повредени во три незгоди, од кои една железничка

Двајца мотористи повредени во сообраќајка со ,,шкода,, жител на Градско излетал од пат, повреден сопатникот, двајца железничари повредени при маневар на станица Дуброво

Гордана Тодорова в.д јавен обвинител за ОЈО Велес

Таа ќе ја извршува оваа функцијата до распишувањето на конкурс и изборот на јавен обвинител

Трите деца кои загинаа во пожарот биле заклучени дома

Обвинителството ќе истражува има ли кривична одговорност. Семејството било корисник на социјална помош. Погребот на децата ќе го организираат Општина Велес и Центарот за социјална работа во Велес

Трагедија во Велес, изгореа три деца (фото)

Децата се на возраст од една, две и пет години

Сообраќајка со тројца повредени пак на крстосница кај бензинската на Црна река

Тројцата повредени минале со полесени повреди, четвртиот се јавил попладнево во велешка Болница да побара докторска помош

По една година затвор за тројца штипјани кои краделе во месарници во Велес

Направиле штета од 73,6 илјади денари, најчесто во пари помалку во стока

Моторџија излетал од пат после Велес завршил на клиники во Скопје

В.Н . (30 год) се здобил со скршеници возејќи од Велес за Штип

Откриена група од Кавадарци која фалсификувала долари, банкари им помагале

11 лица се под истрага дека пуштиле во оптек 35 илјади долари, притвор за еден осомничен

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »