Велешанец моли да му ја вратат украдената кобила

Бизарната кражба била извршена изминатиот викенд, од шталата на сопственикот

Нема сведочење и доказ кој ја интубирал Кадиева после третиот обид

Продолжува судскиот процес за тројцата доктори кои се обвиенти за смртта на родилката и нејзиното бебе

За Фени индустри, во стечај најавени два плана за реорганизација

Стечајниот Анастасиевски кажа дека должникот одамна требало да биде во банкрот

Притвор за педофил од Пирава

Извршил ,,полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години,, па во Основен суд Велес му е изречена мерка притвор

За 2,6 кг марихуана по 2,5 години затвор

Двајцата државјани на Република Албанија доживотно се протерани од Македонија

ВМРО ДПМНЕ со оценка за првите 100 дена на работата на градоначалникот Коцевски

Нема инвестиции, нови работни места,градот е нечист, загаден а стопирани се два капитални проекти - кажа Каролина Попова

Скопјанец излетал од автопат, се здобил со тешки повреди

Сообраќајката се случила кај тунелот ,,Катланово,,. Сопатникот се здобил со телесни повреди

Фатен разбојникот кој на старицата во Речани дома и одзема 9 илјади денари

П.Г. ( 42 год) кој на жената и вперил пиштол, ја врзал со телефонска жица е фатен, препознаен и доби еден месец притвор

Гркот кој беше фатен со 300 кг марихуана ,,пропеал, па во Грција фатени уште пола тон

Во пристаништето Неа Перамос, западно од Атина, запленети околу половина тон наркотична дрога – марихуана, пакувана идентично во вреќи од ориз како и кај приведениот грк Е.П (36 год)

Старица нападната во домот и ограбена

Разбојништвото се случило во населба Речани, сторителот побегнал а одзел 9 илјади денари

Пет години затвор за криумчарење на 73 мигранти за жител на Бузалково

Дритан Мустафов кој мигрантите ги превезувал во камион, го признал делото и се покајал за стореното

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »