Во Велес уапсени седум лица кои препродавале дрога

Уапсени се по еден велешанец, неготинец, светиниколчанец и по двајца гостиварци и скопјани

Двајца скопјани украле 24 акумулатори од мобилни оператори

Добија условни затворски казни

Условна затворска казна за двајца Oризарци оти физички нападнаа полицајка

Азра Куртагиќ и Адис Куртагиќ по сторени сообраќајни прекршоци биле сопрени па физички ја нападеле полицајката

Сообраќајка и тепачка на наплатна рампа Отовица

Сопругот со пиштол ја тепал сопругата и се заканувал на синовите

Притвор месец дена за С.В.

Што кажал осомничениот пред судот. Семејството Најдови: на раце како дете го израснавме сторителот

ВМРО-ДПМНЕ одлучи, Чадиев по втор мандат за градоначалник

Oдговорност и посветеност кон работата, поддршката која што ја има меѓу граѓаните причина што партијата ќе оди со Чадиев во локалните избори

Сторителот преку Фејсбук го најавил убиството

С.В. вели ,,се решив да ги убијам Моите Монструми,, отакако 47 години молчел

Мотивот за убиството и четворицата претепани засега непознат

Полицијата вели нарушени меѓусоседски односи, соседите велат немаа никакви кавги

Помагајте не убија, сведочење на соседите

Што се случувало ноќеска во куќата на ул. .„Коле Цветков“ бр.131. Сторителот освен чекан користел и железен стап.

Убиство во Велес, еден тешко и тројца повредени

Соседот со чекан ги нападнал комшиите, еден усмртил, три лциа се во велешка Болнциа надвор од животна опасност, едно е во Скопје во животно загрозувачка состојба

Скопјанец доби две години затвор за пренос на еден килограм хероин

Се согласил за илјада евра од Истанбул да ја пренесе во Македонија, при што дрогата му билa залепена на телото

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »