Укината ослободителната пресуда за синдикалистот Даневски

Во сообраќајката кај Лозово, кога излета со служениот автомобил загина негов колега кој бил сопатник

Криумчари пренесувале 18 мигранти, откриени кај Црвени Брегови

Сторителите се обиделе да избегаат, но полицијата ги фатиле А.Н (19 год) и Л.С. (18 год)

Светот ни даде шанса, да ја искористиме

Дејан Арсовски претседателот на ОО СДСМ за Велес порача светот ги отвора вратите за Македонија

Членството во НАТО и ЕУ носи големи инвестиции и работни места

Пратеникот Иванов кажа со бројки колку пари преку ЕУ фондовите се влеваат во Македонија

Министерот Спасовски во СВР Велес има видно зголемување на млади полицајци но тоа не е доволно

Безбедносната состојба во општината е стабилна, оцени министерот

Екс градоначалникот на Општина Чашка, Горанчо Пановски доби три години затвор за легализацијата на Планинарскиот дом ,,Чеплес,,

Општина Чашка немала допирни точки со Планинарскиот дом ,,Чеплес,, ниту имала сметки да докаже дека работеле со него, ниту го изградиле ниту владеела со објектот,образложи судијата Перчинковски

Старец чувал и одгледувал марихуана, во село Крајници

Одземени биле околу 130 стебла oд растението – канабис сатива. При претресот на домот пронајдени се околу 2,5 килограми марихуана

Разбојништво во колонијал за 8 илјади денари

Продавачката сторителот го заклучила во продавницата но ној успеал да побегне

12 години затвор, за разбојништво над старицата во Речани

Обвинетиот Павле Гулевски одзел 9 илјади денари. Тој не го признава делото

Дванаесет години затвор за убиството во Гевгелија, две за помагање

Ибраимов и Колетиќ делото го сториле во тешко пијанство, кога на свиреп начин е претепан до смрт Благој Ристов

Девојче од Велес тешко повредено во Неготино

Опожарен ,,мерцедес,, во Отовица

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »