Во Општина Велес има запишано 46.672 гласачи

Колку граѓани имаат право на глас во соседните општини, Градско, Лозово и Чашка

Уапсени петмина велешани го голема акција на МВР, заработија и притвор

Лицата се сомничат за продавање на дрога, криумчарење на мигранти, трговија со луѓе

Груевски-победуваме за нова ера во Велес и Македонија (фото)

Цел е да обезбедиме решенија за секој граѓанин на нашата држава и го достигне стандардот на граѓаните од развиените држави, за младите да има повеќе работа, за учениците подобро образование, за работниците повисоки плати исто како и за пензионерите

Пронајден е давеник во Вардар

Телото било на жена на возраст од околу 70 години

Пет години затвор за разбојништво на златарницата Принцес

Горан Спасов го признал делото

Две години затвор за сообраќајката кај Превалец во која почина дете

Ермин Мехмедовиќ го призна делото по кое побегнал и низ солзи изрази жалење за стореното.Ова е второ дете на семејството Зекирови, кое починува во несреќен случај

Директорите на ИГМ ослободени од вина за смрт на работник

Пет години по несреќата во Основен суд во Велес, заврши судењето. Семејството разочарано од ослободителната пресуда .

Апелација потврди ослободителни одлуки за Илија Танев и Сабедин Џини Хофман

Нив им се судеше за примање поткуп. Сведокот пред судот негирал дека обвинетите од него побарале пари и дека тој им дал 90 илјади денари

Коцевски вети пониска цена на водата за пиење (фото)

Од предизборниот митинг на коалицијата на СДСМ порачаа ,,граѓаните знаат кој градеше а кој крадеше,,

Една година затвор за дрвокрадецот кој нападна тројца полицајци во Горно Оризари

Арифи ги признал двете дела за кои се товари и побарал поблага казна

Кривична за екс командирот на ПС Велес

Полицијата се сомнева за три кривични дела: “злоупотреба на службената положба и овластување“,“несовесно работење во службата“ и “уништување или прикривање на необработен архивски материјал“

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »