Внимавајте измамници!

Во два одвоени случаи велешката полиција откри измамници. Во едниот случај плаќал со лажни евра, во вториот ветувал работна виза.

Краделе кабел, ја оставиле Костурница во темнина

Двајца малолетници ја уништиле електроинсталацијата од Спомен Костурницата и ја препродале, поради што заработија кривични пријави.

Таксист нападнат со нож

Во саботата наутро, велешанец нападнал со нож таксист

Од играчка плачка, прекршочна за лажна пријава

Лицето В.И (16) од Велес, сторил прекршок од областа на јавниот ред и мир-лажно пријавил настан.

Кривични за матна зделка во ЈП Лисиче

Поранешниот директор на ЈП Лисиче и директорот на Ива инзинеринг полицијата ги сомичи за злоупотреба на службена должност и измама. Ова е петта кривична пријава за некогашни директори на ХС Лисиче.

Нов случај на смрт од предозираност

Велешанката Татјана Андоновска ( 41 год) во петокот наутро пронајдена е мртва во стан во Скопје заедно со Ненад Симоновиќ ( 29 год).

Ограбен салонот на Кинг софт компјутер

Крадците снимени на камера како крадат шест лап-топа. Ќе ги идентификува ли полицијата?

Нови шест кривични за сообраќајци кои не казнувале

Шестмина полицајци сообраќајци од Велес заработија кривични пријави затоа што не казнувале

Пресврт во случајот нарачано убиство во Ореше

Американците нема да го испорачаат обвинетиот нарачател Петровски, додека Апелација го врати на повторно судење предметот за извршителите, браќата Георгиевски.

Шест години затвор за 40 кг хероин

Германецот Блага Александру ( 44 год) доби шест години затвор затоа што беше фатен во обидот да прошверцува 39 кг хероин, ова е пресуда на Основниот суд во Велес.

Поплава, нови кривични за сообраќајци оти не казнувале

Секторот за внатрешна контрола и професионални стандари при МВР поднесе кривични пријави против З.Џ.(37) и Ѓ.Р.(48), двајцата полицајци сообраќајци од Велес поради постоење основано сомнение дека сториле кривично дело “злоупотреба на службената положба и овластувања“.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228

АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »