Четири години затвор за украдени три лап топи

Осудениот Ѓорѓиевски е во бегство, го оштетил Нептун за околу 100 илјади денари

Младите велешки мотористи и без заштитен шлем и без возачка дозвола

Фатени и тројца пијани шофери. ,,Уловен,, и пијан шофер кој се движел неконтролирано од Штип кон Скопје, па го бркале се до наплатна Отовица

Велешанец поправајќи оџак, паднал и починал

Д.М. (69 год). паднал од висина од 4м а од здобиените повреди починал на лице место

Тепачка на базен, натепани скопјани

Мотор излета од кај Панини, сопатникот тешко повреден

Автомобил удри во цистерна, среќа трите момчиња спасија живот (фото)

Цистерната била полна со пропан бутан и пожарникарите спасиле од можна експлозија со катастрофални последици

Сообраќајка на автопат, со една жртва

Српска државјанка почина на лице место од тешките повреди

Условна затворска казна за измама за вработување во Ван Хол

Милова Маркова на тројца сограѓани им земала по 500 евра, но не го исполнила ветувањето

Сообраќајка кај Виничани, автомобилот излета, почина возачот

Кумановецот излетал од пат. Ова е втора сообраќајка со смртни последици за седум дена во велешко. Во вторникот вечер сообраќајка кај Пуста кула

Бугарин доби 3,8 години затвор за пренос на дрога

Фатен е со 144 кг марихуана сокриена во приколка на камион на ГП Богородица

Сообраќајка на автопат, учестувале четири автомобили

Со сезоната на летување, започнаа сообраќајките на автопатот од Куманово до Гевгелија

И повторно сообраќајка на мопед со автомобил

Сообраќајката се случила близу Којник. Момчето поради тешките повреди пренесено во Ургентен

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »