Протест пред велешки суд, за осомничен за полов напад врз дете

Кавадарчани, роднини, пријатели, стрелци, сограѓани бараа домашен притвор за осомничениот Б.П. за полов напад врз дете, оти тој имал сериозни здравствени проблеми

Јунска акција на засадување цветен насад

Се садат едногодишни цвеќиња на повеќе локации во Велес, по јавните површини во градот

Планинарите му оддадоа почит на Рацин

На Лопушник 30-тина планинари, ама не од Велес, пешачејќи по лошото време се поклониле пред споменикот на Коста Солев

Општината да плати казна за каснато дете од куче скитник

Локалната власт има обврска за контрола на бездомните кучиња и нивно згрижување, стои во пресудата

Моторист излета од пат, се бори за живот

Прилепчанецот М.А. (42 год) тешко повреден кај Сарамалино

Што се случуваше средата наутро во дворот на ОУ Васил Главинов

СВР Велес со информација, кој кого нападнал, кој кого удрил во случајот кој неколку дена окупира дел од јавноста во градот

Смртта на Џавит се уште неразјаснета

Обвинителството истражува дали смртта е насилна или не

20 години затвор за грабнување, разбојништво

Енедин Ибрахимовиќ од Горно Оризари е осуден за четири кривични дела и доби 32 и пол години затвор или единствена казна од 20 години

Автомобил излета од пат враќајки се од езеро, тројца повредени

Велешките полицајци уапсиле прилепчанец осуден а за убиство во Прилеп, кој подолго време живеел во Велес

Русите преку лажни вести од портали во Македонија влијаea на изборниот пораз -Хилари Клинтон (видео)

За Клинтон Русите веројатно ги координирале своите напади со штабот на републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп за што користеле дел од порталите со лажни вести кои доаѓале од Македонија

Смртта на Тамара сите не погоди, ама оправдување за пукањето нема (видео)

Жаклина Димовска, ќерката на Стојановски кој пукаше кон Тодоров го осудува чинот, но додава дека татко и тешко ја преживал загубата на внуката.,,Правда за Тамара мора да има,,. Било пукано со гасен шиштол, потврдуваат од МВР

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231

АНКЕТА »

Дали попустите за „Црниот петок“ ги оправдаа очекувањата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »