Разбојници утрово ограбиле старица во нејзиниот дом

Со вербална закана по животот одземени биле 70 илјади денари. Полицијата вели сторителите фатени, парите вратени

Работник во Брако тешко повреден на работно место

По пожар старица пренесена во велешка Болница. Куче каснало лице во село Црквино

Ауди излетал од патот кај Кадрифаково, возачот со тешки телесни повреди пренесен на Клинички во Скопје

Б.Д. (32 год) од Свети Николе управувал возило со германски регистарски таблички, сопатничката минала со телесни повреди

Мигранти пријавиле двајца велешани за цената на превозот

И.Р. (36 год) и С.Р. (20 год) полицијата ги уапсила

Двајца жители на две велешки села осомничени дека во Струга летово ограбиле прилепчанец со 8,8 милиони денари

Основен суд Струга на О.А (40 год) од Бузалково и Ј.З.(45 год) од Кочилари им одреди мерка притвор

Изменет режим на сообраќај во центарот на градот заради Питијадата

8-ми септември во еден дел ќе биде затворена а улиците Гоце Делчев и Страшо Пинџур ќе бидат двонасочни

Кумановецот кој изврши разбојништво над кумановски судија доби 12,5 години затвор

Неговиот соучесник и помошник во делото Бедрид Ковачи (49 год) од скопски Сарај, кој е во бегство и му се суди во отсуство, доби две години за тешка кражба

ВМРО-ДПМНЕ- првите 12 месеци од владеењето на Коцевски се загубена година за велешани

СДСМ објаснува оставивте долгови од три милиони евра кои треба да се вратат

Велешанец се лизнал додека го полевал дворот, паднал од 10 метри височина и починал

Сообраќајка на крстосницата кај Башино село, четирите девојки полесно повредени

Притвор за двајца полицајци од Демир Капија кои побарале и добиле 50 евра поткуп

Парите ги побарале од Србин кој се враќал од Грција

Гевгеличанец доби 18 години затвор за педофилија

Иле Ангелов ( 28 год) за две кривични дела „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“ доби по 12 години или единствена казна затвор од 18 години

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »