Почина Никола Зафиров

Еден од најдобрите одбојкари на Велес, кој играше во 60-тите и 70-тите години од минатиот век

Ограбена Бензинската кај Штипско џаде

Одземени со закана од нож 43 илјади денари. Маскираните разбојници избегале кон Костурница. Ова е втор грабеж на бензинската за две години

15 години затвор за разбојништво над емигранти

Тројца велешани добија вкупно 15 години затвор за грабеж над седуммина илегалци од Африка. Со закана од нож одзеле 1,1 илјада евра

Илјада велешани побарале документи од Архивот

Најмногу за легализација на дивоградбите и стаж за стечајците

Се преврте трактор, почина возачот

Го паркирал тракторот во дворот кога се случила несреќата во селото Долно Чичево, Градско

Орхидеја Нечевa Петрова нов претседател на Подем за Велес

Драган Димески останува генерален секретар на партијата

Пет сообраќајки викендов во велешко, поради лизгавиот и смрзнат коловоз

Среќа учесниците минале со полесни повреди но има поголема материјална штета.Полицијата предупредува на внимателно возење и користење зимска опрема

Штанд со честитки и украси на Здружението за заштита на животни ВЕЛЕС

Со купувањето од нив, ги помагате бездомните животни во градот. Штандот ќе биде поставен наредниот викенд на платото пред Судот

Не очекува зима со многу снег

Снежни јануари и февруари

Велешанец се обидел да внесе преку граница 10 кг марихуана

Организатор на овој транспорт бил велешанецот М.Т. ( 22 год), кој пред неколку дена беше уапсен како еден од членовите на групата која дистрибуираше 140 кг марихуна

Сабота во 18,11 часот започна зимата

Денес сабота е најкраткиот ден во годината, трае само 9 часа и 7 минути

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »