Копал кварц надвор од локацијата на работната дозвола

СВР Велес поднесе кривична пријава против правното лице - производно услужно трговско друштво на големо и мало „К-Комерц Каме ДООЕЛ Извор Велес“ сопственост на лицето К.Р. (70) а управувана од С.Р. (38) од Велес, поради основано сомнение дека правното лице сторило кривично дело „Незаконита експлоатација на минерални суровини“.

Повторно не е избран Претседател на Основниот суд во Велес

Ниту во вториот обид не е избран Претседател на Основниот суд во Велес, ќе се оди на трет конкурс.

Кривични пријави за стечаен и нотар, за продажбата на Оранжерии Лозар

Секторот за внатрешни работи Велес до надлежното обвинителство поднесе кривична пријава против лицата С.А. (59) од Велес - нотар во Велес и против А.П. (52) од Скопје - стечаен управник на АД „Лозар - оранжерии“ во стечај - Велес, поради основано сомнение дека сториле кривично дело ,,Злоупотреба на службена положба и овластување“.

Ја силувал старицата која го породила пред 20 години

Потресна беше приказната на старицата Г.М. ( 75 год) од населбата Градско по сведочењето против Емран Асановски кој ја силувал и се обидел да ја ограби жената која пред дваесет години помагала при неговото раѓање.Тој е обвиент за убиство, две силувања на две старици, две разбојништва и две тешки кражби.

Велешанец фатен како дила хероин на работно место!?

И.К. (27) вработен во фабриката Брако од Велес е фатен како продава опојна дрога-хероин и други наркотични средства во текот на работното време и на работното место, од страна на инспектори СВР Велес.

Велешанец фатен на дело како краде кристали ,,Сваровски,,

Дваесет годишниот У.Ф. заработи мерка притвор од месец дена откако бил фатен на дело како во дом на скопјанец краде кристали ,,сваровски,,

Поради парите ја убил старицата во Градско

Со признание на двете дела, силување на две старици и убиство едната од нив, од страна на обвинетиот Емран Асановски ( 20 год) започна судскиот процес кој се води во Основниот суд во Велес.

СВР Велес потврдува има поплаки за силни детоанции во Превалец

СВР Велес потврдува дека имало бројни поплаки од жителите на велешката населба Превалец поради силните детонации од блискиот каменолом, но дека тие не биле така чести како што се жалат превалчани.Сега се жалат и жителите од населба Тунел 2 дека и тие ги чувствуаат детоанциите.

Двајца се тепаат, третиот страда

Две лица се каменувале во селото Мелница а настрадало седумгодишо девојче, кое е со тешки повреди на главата.

Адвокат физички нападнал колешка?!

Адвокат нападнал колешка во Велес откако и ги платил парничните трошоци, ја давел и удирал дознава ТРМР. Настанот е евидентиран во СВР Велес и тие работат на негово расветлување.

Затвор за двајца велешани, дел од ЈУГ 2, за шверцување емигранти

Врховниот суд ги потврди казните затвор за двајца велешани браќата Зоран и Игор Крстевски, кои добија по 8.5 односно 10 години затвор за кривично дело шверцување на емигранти.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »