Во велешко се намалува криминалитетот а зголемува ефикасноста на неговото откривање

7-ми мај Денот на полицијата

Познат идентитетот на починатиот близу Велес

Бајро Ибрахимовиќ (30 год) е идентитетот на починатиот маж, кој беше пронајден близу Велес на 11 април. Обдукцијата открила насилна смрт. Истрагата треба да открие кој и зошто го застрелал

Приколките се вратија на езерото

Инспекцијата најавува нивно селење по празникот

Нов вооружен грабеж, ограбена Бензинската на Макпетрол на автопат

Две лица од вработениот со закана од пиштол одземени 98 илјади денари

Мостот Гемиџии затворен за сообраќај, се реконструира

Каде и како се пренасочува сообраќајот. Полицијата бара да не се паркираат автомобилите на приодните улици по кој сега ќе се одвива сообраќајот. Мостот се планира да биде затворен до крајот на август

18 месеци затвор за Киро Камчев екс директорот на Киро Ќучук

Нова осудителна пресуда против Камчев. Тој државата треба да и врати и 22 милиони долг

Иванов претседател, ВМРО-ДПМНЕ со 61 пратеник

Велес ќе има два пратеника: Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ и Марјанчо Николов од СДСМ. Какви се резултатите на гласањето за претседателските и парламентарните избори од Велес и соседните општини

В недела двојни избори, претседателски втор круг и парламентарни

Во Велес за претседател повеќе гласачи отколку за парламент. Проблеми ќе има поради тоа што од различни причини едни лица се на две избирачки места, како ќе гласаат тие за претседател или парламент кога еднаш ќе бидат одбележани??

Груевски - изборите не се добиваат со 20 дена зборување, туку со дела

Лидерот нa ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски побара масовно излегување в недела заради добивање на 62 пратеника и нов претседателски мандат за Иванов

Една година затвор за возач, откако во сообраќајка почина совозачот

Возел пребрзо и со автомобилот во тунелот Катланово удрил во камион пред нив, по што починала сопатничката

Заев од Велес, за нов почеток, за промени, за нова надеж, за сите во Македонија

Носителот на листата на ИЕ З Марјанчо Николов најави дека новата Влада на СДСМ ќе го реши прашањето на стечајците, сите што не добиле надомест со Законот од 2008 и од 2014-та

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »