Здружението на судии бара заштита за велешките колеги

Три опожарени автомобили, обид за палење на влезната врата, фрлање на солна киселина се атак на судискиот систем во земјава

Малолетничкиот затвор во Велес со мизерни услови

Народниот правобраниел со рок до надлежните за еден месец да ги отстранат негативностите

Две години затвор за скопјанец кој во велешко купувал крави со фалц евра

На сточарите треба да им ги врати и парите

Велешкиот оџа превезувал илегалци, заработи притвор

Демири кој од пред неколку дена е повторно оџа во Џамијата е познат по неколкуте афери, пред две години, кога со парите и љубовницата избега за Германија

За запалената амбуланта во Ореше, по четири години затвор

Обвинетите Петровски и Ѓурчиновски треба да платат и 2,4 милиони денари обесштетување

Пијан чашкарец, гризнал и тепал полицајци

В.Б. (55 год) од населбата Чашка за еден час нападнал тројца полицајци

Изгоре автомобилот на судијката Гајдова

Ова е трет ваков случај на опожарен автомобил на велешки судија за годинава

За денот на дрвото одложено 101 судење во Основен суд Велес

Дел се веќе се презакажани, други дополнително. Сабота 13 декември е работна

Убиство во Велеc

Пронајдено во камп приколка е мртво 22 годишно момче од Бузалково, кое било прободено со нож

Ограбена продавница со закана од пластичен пиштол

Разбојникот побегнал, одзел 2,5 илјади денари

Бреза - го зборував тоа што ми беше дадено и напишано на хартија

Арсовски сведочеше, за убиството во Ореше кое се случи пред точно 9 години

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194

АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »