Железничка сообраќајка кај Лозово, 32 повредени

Автобусот минел преку пруга на затворени безбедносни рампи, возот налетал на него

Гужви на црквата Св. Пантелејмон за реевиденција на гробните места

Постарите жители на Велес со часови и денови чекаат за да се изврши премер на гробното место.Од ЈКП Дервен најавуваат зголемување на екипите за премер

Одбиено барањето, останува истиот јавен обвинител во случајот убиството во Ореше

Ќе започне ли среда судењето или ќе има нова процедурална забелешка

Двајца дваесетгодишници се осомничени за разбојништво на бензинската пумпа крај Велес

Л.Т и Д.Ј се осомничени за разбојништво и добија по месец дена притвор

Нов обид за разбојништво на бензинска, фатен еден од сторителите

По осум дена обид за грабеж на истата бензинска и истиот вработен, како и на 30-ти април. Храброста на вработениот кому му пукнал филмот два пати да биде пљачкан за осум дена, била решавачка разбојниците да избегаат

Во велешко се намалува криминалитетот а зголемува ефикасноста на неговото откривање

7-ми мај Денот на полицијата

Познат идентитетот на починатиот близу Велес

Бајро Ибрахимовиќ (30 год) е идентитетот на починатиот маж, кој беше пронајден близу Велес на 11 април. Обдукцијата открила насилна смрт. Истрагата треба да открие кој и зошто го застрелал

Приколките се вратија на езерото

Инспекцијата најавува нивно селење по празникот

Нов вооружен грабеж, ограбена Бензинската на Макпетрол на автопат

Две лица од вработениот со закана од пиштол одземени 98 илјади денари

Мостот Гемиџии затворен за сообраќај, се реконструира

Каде и како се пренасочува сообраќајот. Полицијата бара да не се паркираат автомобилите на приодните улици по кој сега ќе се одвива сообраќајот. Мостот се планира да биде затворен до крајот на август

18 месеци затвор за Киро Камчев екс директорот на Киро Ќучук

Нова осудителна пресуда против Камчев. Тој државата треба да и врати и 22 милиони долг

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211

АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »