Велешанец предизвикал сообраќајка во Скопје, починала 61 годишна жена

Пежо Партнер“ со велешки регистарски ознаки управувано од П.Т.(40 год) удрил во дедо, баба и внука а жената подоцна починала во болница

Јанушев- со договорот со Грција се брише се што е македонско и вековно

Прашан за разногласието во партијата генералниот секретар рече најдобро да дадат одговор тие што дале изјави, што мислеле да кажат со тоа

На 30-ти септември одлучуваме ЗА иднината на Македонија, порачуваат од СДСМ

Прес конференции на Марија Левкова Куновска и Александар Гулевски од СДСМ

Велешанец во Скопје фатен со 300 грама хероин

Против А.С.(29) од Велес поднесена е кривична пријава

Шест години затвор и воспитно поправен дом за децата кои нападнаа јапонски туристи

Тројцата малолетници се на возраст од 15 до 17 години

На Македонија местото и е во ЕУ и НАТО

На две одвоени прес конференции Арсов и Петров низ бројки кажаа зошто треба да сме дел од овие два сојуза

Укината ослободителната пресуда за синдикалистот Даневски

Во сообраќајката кај Лозово, кога излета со служениот автомобил загина негов колега кој бил сопатник

Криумчари пренесувале 18 мигранти, откриени кај Црвени Брегови

Сторителите се обиделе да избегаат, но полицијата ги фатиле А.Н (19 год) и Л.С. (18 год)

Светот ни даде шанса, да ја искористиме

Дејан Арсовски претседателот на ОО СДСМ за Велес порача светот ги отвора вратите за Македонија

Членството во НАТО и ЕУ носи големи инвестиции и работни места

Пратеникот Иванов кажа со бројки колку пари преку ЕУ фондовите се влеваат во Македонија

Министерот Спасовски во СВР Велес има видно зголемување на млади полицајци но тоа не е доволно

Безбедносната состојба во општината е стабилна, оцени министерот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »