Три години затвор и во повтореното судење на екс градоначалникот на Чашка, за легализацијата на ПД Чеплес

Горанчо Пановски се товари за кривичното дело „злоупотреба на службена положба“

Колкумина возачи, за време на дочекот Православна Нова година, возеле под дејство на алкохол

Се контролирало во период од осум часа, освен во Велес и во Струмица, Штип,Тетово, Охрид, Гостивар, Струга, Кичево

Девојка од Велес пријавила дека пoзнаник ја принудил на секс, со повеќе негови пријатели

Полицијата го истражува случајот

Поднесено обвинение за сообраќајката кај Пуста Кула, во која едно лице го загуби животот

Двете лица, возачи на автомобил и товарно возило се товарат за кривично дело „Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“

Ноќна одисеја со часови на патниците за Битола, откако воз удри во лице, кое побегнало од местото на настанот

Оштетениот барала машиновозачот да не вика полиција, оти бил баран заради семејно насилство. Инцидентот се случил близу мовчето кај ОУ Васил Главинов.

Сообраќајка на автопатот Велес- Скопје, кај тунелот Катланово, еден починат

Автомобилот излетал од патот и удрил во банкината

Две лица починаа на Инфективно од последиците на ковид зараза, еден на 57 годишна возраст

Досега 96 лица до велешко починаа од последиците на корна вирусот

Недела попладне сообраќајна контрола за брзо возење низ велешките улици

Колку возачи управувала возило со бризина поголема од пропишаната во Скопје, Тетово, Гостивар, Струмица, Охрид, Струга, Кичево и Дебар

Ново разбојништво на обложувалница во Велес, повторно на ул. Благој Ѓорев

Со вербална закана по живот на вработената, одземени се пари од дневниот промет

За браќата Кантурови 21 и половина година затвор, за обид за убиство над полицаец

До правосилноста на пресудата, обвинетите остануваат во притвор

Повторно два смртни случаи на лица позитивни на ковид-19

Двете лица, од Велес и Градско починале вчера,понеделник попладне,на Инфективно одделение.Досега во велешко има починато 92 лица од последиците на корона вирусот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »