Петмина возачи во неделата непрописно претекнувале

Нова сообраќајна контрола на полицијата

Автомобил со српски туристи се превртел на автопат

На враќање од одмор од Грција автомобилот се превртел близу Велес

Тракторист тешко повреден во судар со автомобил

Сообраќајката се случила на месноста Ѓубриште

Ниту мотористите не ги почитуваат сообраќајните прописи

За шест часа, казнети 13 мотористи

Кривична и притвор за велешанец за поседување дрога

Велешанец седел во кафеана и починал

Шестмина возачи казнети поради неисправни возила или немање возачки дозволи

Сообраќајната полиција продолжува со акциските контроли на учесниците во сообраќајот

Од полицискиот билтен за изминатиот викенд

Велешанец со нож му се заканувал на нотар, сообраќајка со едно починато лице во која учествувал велешанец и мигрант почина по удар од воз

Деветмина возачи во неделата во Велес, управувале автомобил под дејство на алкохол

Пред седум дена имало помалку регистрирани возачи кои возеле под дејство на алкохол

Мигрант се здобил со струен удар качувајќи се на воз, кај Миравци

Пакистанецот, кој бил дел oд група 20 мигранти, се здобил со изгореници на повеќе делови на телото и е префрлен на Пластична и реконструктивна хирургија во Скопје

Обвинителството кривично ги гони поранешниот градоначалник и поранешниот претседавач на Совет

Двајцата се товара за кривичното дело Злоупотреба на службената положба и овластување

Моторист паднал од моторот, две лица повредени

Во камион кај локалитетот ,,Стоби,, пронајдени 31 мигрант

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228

АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »