Уапсени седумина велешани во продолжение на Диригент

Некои се уапсени во градот други во Франкфурт. Дел за препродавање дрога, други за перење пари. Утре ќе бидат поднесени кривични пријави

34 спасени давеници летово во велешко

Во три случаи родител со дете. Сите се спасени благодарение на спасителите од Здружение за безбедност на вода

Фатени двајца велешани кои одгледувале 30 стебла марихуана

Канабис сатива одгледувале во напуштена куќа

Почина работникот кој беше повреден во велешка Порцеланка

Тој е трет велешанец кој загина во извршување на градежни работи за три месеци

28 средби на извидници Извор 2013

Победи ИПО Јадран од Скопје. Средбите беа дел од одбележувањето на 60 години од постоењето на ИО Димитар Влахов

Нова семејна трагедија во Горно Оризари, загинаа мајка и ќерка

Двете жени починале по пад од трактор

Пожар над селото Степанци, на планинaта Мукос

Летото привршува а огнот уништува зелени појаси во регионот на Азот

Работник тешко повреден во некогашна Порцеланка

Камен тежок десетина килограми му паднал врз глава

Казнети уште еднаш

Шест часа на сонце во комбе, затворениците чекаа да бидат однесени на судење во Основен суд

Пожарот од Мелничка планина се прошири кон Согле

И натаму ангажирани канадерите. Ова е најголемиот пожар летово во велешко.

Се оградува паркингот кај Пионерски

Наместо жардинери, метални столпчиња

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204

АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »