Полицаец сообраќаец казнет, оти не казнувал

Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди при МВР поднесе кривична пријава против М.Л. (43), полицаец сообраќаец поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело “злоупотреба на службената положба и овластување“.

Син со палка натепал татко

Петокот вечерта семејно насилство во Велес, син со палка натепал татко

По една година затвор за фалсификување денари

Велешаните кои пред два месеци беа фатени дека фалсификувале денари се осудени на по една година затвор.

Нов случај на педофилија во Велес

Велешанец осомничен дека во три наврати силувал шеснаесетгодишник, за што му поднесе кривична пријава.

Шест сообраќајки со четворица повредени за еден ден

На 08- ми март на подрачјето на Велес случени се шест сообраќајни незгоди од кои две во градот и четири надвор од градот односно една на автопатот Велес-Скопје, две на автопатот Велес-Неготино и една на регионалниот пат Велес-Штип, информираше велешката полиција.

Кај Велешанец запленети над 370 илјади парчиња петарди

Кај Велешанецот М.Р (20) биле запленети 372.923 парчиња петарди што биле наменети за продажба на Бит Пазар.

За Порцеланка, Питиќев доби 4 години затвор

Некогашниот сопственик на велешка Порцеланка Леонардо Питиќев и тогашниот управител Никола Цветковски добија по четири односно три години затвор за злоупотреба на службената должност...

Како почина бебе старо три дена

Бебе старо три дена починало поради што неговото тело е испратено на обдукција а полицијата започна истрага за смртта на новороденчето.

Шестмина пешаци повредени поради брзо возење

Поради пребрзо возење велешанец, во населба Тунел повредил шест пешаци кои се движеле на тротоар.

Разбојник со нож напаѓал таксисти

Оризарецот кој за ова заработи кривична, ограбил 500 денари

Фатени крадци кои ограбувале викендички

Двајца крадци фатени на дело како оперираат во куќа во околината на Велес

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201

АНКЕТА »

Кој ќе биде новиот светски првак во фудбал?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »