Ајде да го избереме настанот која ја обележа 2010-тата година

Одберете еден од седумте кои влегоа во потесниот избор

Свети свештеномаченик Игнатиј Богоносец 2 јануари

Игнат е детето што Исус го носеше во прегратка. Именден празнува Игнат. Според народното верување од овој ден започнува да расте денот

Годишнина од смртта на Андреја Карпузов, првиот аптекар во Македонија

Уште една личност која го означува Велес од минатото, за град кој го давал импулсот на живеењето во Македонија

Корпа за директорот на МЖ инфраструктура

Велешките советници му дадоа ново домашно на директорот на ЈП МЖ инфраструктура, бидејќи од доствениот одгвоор не се задоволни

Улица Св.Кирил и Методиј, изгради па поправи

Поправена улциата Св. Кирил и Методиј, откако жителите од овој дел на градот реагирале за неквалитетна изведба на патот

Преподобен Спиридон Чудотворец, 25 декември

Св. Спиридон направил чудо, кога за да ги демантира еретиците стиснал ќерамида во раката при што од горната страна излегол пламен, а од долната протекла вода.Празник на кондураџиите. Именден празнуваат: Спиридон, Спиро...

Полициска акција ,,Диригент,, или Франкфурт 2

Петмина велешани се уапсени од полицијата во рамките на акцијата Диригент, продолженеи на ланската ,,Велес,,. Тие заедно со двесетина други лица од три града се префрлени во Скопје. МВР излезе со официјална информација

Пијани велешани натепале двајца сограѓани

Двајца велешани во алкохолизирана состојба натепале сограѓани без причина и повод, за што добија прекршочни пријави.На продавачка бокс в лице, на таксист шише в глава

Украле бакарна купола од црква, тешка 150 кг

Двајца велешани се осомничени дека ја украле бакарната купола тешка 150 кг. од црквата Св. Недела за што добија кривични пријави за тешка кражба

Старец се задушил од огнот во својот дом во Лозово

Откако снаата го наложила огнот ја напуштила куќата а по неколку часа неподвижнито старец бил пронајден задушен од чадот

Кумановци предизвикале инцидент во салата Гемиџии

Затоа што фрлале столици на паркетот, двајца гостински навивачи заработија прекршочни пријави

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200

АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »