Сообраќајка кај Валандово со еден починат

Починал возачот на 128 застава, кој бил удрен од камион мерцедес

Тешка сообраќајка со двајца тешко повредени странци

Турци од Германија, мајка и син патувале за Турција. Нивниот автомобил бил удрен од два камиони

Каква е постапката со оружјето, кога близок од семејството, кој го поседува почине

Кој се законските обврски на наследниците ?

Трагедија, во сообраќајка почина дете на година и пол возраст

Го удрилo такси возило со кое дошло на свадба

Кој и зошто потпали куќа кај Пазариште

Изгоре магацинскиот простор од домот на Јован Костов

Возач ги уништи столпчињата од тротоарот кај Судот

Ова е втор ваков случај на истата улица

Директорот на велешка Гимназија седнува на обвинителна клупа

С.А. е обвинет за несовесно работење во службата

Велешанка ветувала лажно работа во Ван Хол,

Парите од оштетените А.М. (34 год) по 500 евра ги земала, но не ги вработила

Оштетени летниковци, покрај езеро Младост

Надлежните најавуваат обнова но и апелираат да се чува изграденото

Жена пронајдена во Вардар ама ја спасиле

Телото пливало по површината а го извадиле случајни минувачи. Не е познато како таа завршила во реката

,,Којотот,, уапси велешани, меѓу нив и полицајци

Од приведените, петмина се полицајци сите од СВР Велес, а еден од нив е помошник командир. Осомничените меѓу другото го организирале разбојништвото на автомобилот полн со пари од банка, дилале дрога, превезле илегално 559 мигранти...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »