За две ноќи украдени две лади

Зошто се крадат автомобили лада рива, полицијата нема одговор

Фокус ќе помага во инфраструктурата во село Горно Јаболчиште

Фондација Фокус и општина Чашка потпишаа договор со амбасадата на Сојузна Република Германија за реализација на повеќе проекти во селото Горно Јаболчиште, вредна околу шест илјади евра.

19-ти роденден на АРМ

Институцијата на која граѓаните најмногу и веруваат,војската, го одбележа денот на нејзиното фомрирање

Отворен ден во касарната, по повод денот на Армијата

В среда од 10 до 12 часот покана за сите велешани да ја посетата касарната Алексо Демниевски Бауман, каде ќе можат да го видат тамошното наоружување

Велешанец загина во сообраќајка кон Охрид

Возач на камион загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи рано изутрина на магистралниот пат Охрид - Битола во близина на тунелите на превојот кон Буково.

Свети седум маченици Макавејски, Богородични поклади, 14 август

Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале поважните работи.

Делницата Велес - Лозово, црна точка на магистралата кон Штип

Не се преземан ништо за подобрување на овој дел од магистралата за Источна Македонија, додека бројот на жртвите се зголемува

Унгарецот кој учествувал во сурова ликвидација во Нови Сад, ослободен

Пресудата и аплаузот во салата, ја разгневија светската јавност

Со Грција владеат три „династии“

Во Грција на власт се сменуваат семејствата Папандреу и Караманлис. - Доминантна улога во конзервативната партија Нова демократија заземаат деца и роднини на премиерот Константинос Мицотакис.

Откриена трговија со органи во Романија

Во Романија и понатаму е можна илегална трговија со човечки органи и покрај фактот дека земјата во 2006 година трансплантациите ги регулираше според правилата на ЕУ и дека се работи за кривично дело за кое се оди во затвор, откри истрагата на новинар на дневникот „Адеварук“.

Играорците на Танец избегнаа несреќа

Играорците од НУ ,,Танец,, се спасија од смрт откако нивниот автобус заглавил на железнички премин во центарот во Велес. Полицијата го потврди инцидентот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »