Еден починат во сообраќајка кај тунелот Катланово

Скопјанец починал по сообраќајка, кај тунелот Катланово, откако удрил директно во камион

Татко силувал три малолетни ќерки??

Ова монструозна вест засега никој не ја потврдува ниту негира а од велешката полиција велат случајот се испитува.

Починал прегазен од бетонски прстен

Во неделата попладне околу 16,00 часот во селото Џидимирци велешко во несреќен случај починал, Киро Ѓ.(63 год) од Скопје.

Двајца моторџии потешко повредени во сообраќајка кај базенот

Двајца велешани завршија на ортопедија во Скопје откако со нивниот мопед удриле во автомобил и се здобиле со бројни скршеници, но не се во животна опасност.

2,5 кг марихуана пронајдени кај велешки сопружници

Велешки сопружници фатени на наплатна рампа со 2,5 кг. марихуана, за што добија кривична пријава „Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци“

Имале к`смет на железничките пруги

Среќа во несреќа, воз удрил рибар а тој минал со скршеници. Во саботата вечер избегната трагедија на влезот од велешката железничка станица.

Велешанец крадел коли во Скопје за да се извози

Скопската полиција го уапси велешанецот Марјан Бачов (23), поради постоење на основано сомнение дека извршил седум кривични дела „одземање на моторно возило„ а на пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од осум дена.

Велешанец крадел во домови на имотни скопјани

Велешанецот К.Ѓ заедно со три други лица е фатен како краде во станови на имотни скопјани.

Адвокати vs нотари

Адвокатите од Велес реагираат на работата на нотарите, на нивното составување и заверка на документите

Родилка почина при породување во Велес

Велешанка почина при породување додека бебето е пренесено во Скопје заради натамошно згрижување.

Крадец фатен на дело во канцеларија во центарот на градот

Крадец е фатен на дело како се обидува да украде пари од осигурителна компанија, во нивниот објект во центарот на Велес.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »